NİTELİKLİ BİLİŞİM UZMANI YETİŞTİRME PROGRAMI

Sistem Ağ Yönetimi Eğitimi

Bilgi sistemleri ve buna bağlı olarak ağ teknolojileri genel olarak dünyadaki tüm bilişim altyapısını oluşturan temel ögelerdir. Bilgi Teknolojisi (BT), bilgisayar tabanlı bilgi sistemlerinin incelenmesi, tasarımı, uygulanması, desteklenmesi veya yönetimi olarak tanımlanabilir.

İŞKUR Destekli ve Yüzde 100 Burslu Eğitimler

Devlet Destekli

Yazılım Geliştirme ve Web-Mobil alanında %100 Devlet burslu, hafta içi 5 gün bilgisayarlı laboratuvarlarda bilişim sektöründeki ihtiyaçlara yönelik uygulamalı eğitimler alırsınız.

Aylık 900 - 950 TL arası eğitim desteği alırsınız

Eğitim Desteği

Eğitim süresi boyunca aylık 900-950 TL arası eğitim desteği almaya hak kazanırsınız ve eğitiminiz süresince Genel Sağlık Sigortanız devlet tarafından yatırılır.

Eğitimler Sonrası İşe Yerleştirme Oranızmız Yüzde 83

Yüksek İstihdam Oranı

Eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda, bilişim alanında istihdam olmanıza yönelik kariyer danışmanlığı, işe yönlendirme ve kariyer koçluğu hizmeti alırsınız.

Ön koşul 01

35 yaşını aşmamış olmak.

Bilişim teknolojileri alanında lisans veya ön lisans mezunu olmak ya da diğer lisans bölümlerinin sayısal bölümlerinden ( fizik, kimya, biyoloji, matematik, istatistik, uçak teknolojisi, mühendislik bölümlerinden vb. sayısal alanlar / bölümler ) mezun olmak koşulu aranmaktadır.

Kimler katılmalı? 02

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, akademik bilgi birikimi ışığında, uygulama geliştirme ve sektör tecrübesi yüksek deneyimli eğitmenler ile çalışarak, kariyerine bilişim teknolojileri alanında yön vermek isteyen ve yukarıdaki ön koşulları sağlayan herkes %100 devlet burslu Oyun Teknolojileri Programı eğitimlerine katılım sağlayabilir.

Eğitim içeriği 03

Bilgi sistemleri ve buna bağlı olarak ağ teknolojileri genel olarak dünyadaki tüm bilişim altyapısını oluşturan temel ögelerdir. Bilgi Teknolojisi (BT), bilgisayar tabanlı bilgi sistemlerinin incelenmesi, tasarımı, uygulanması, desteklenmesi veya yönetimi olarak tanımlanabilir.

BT tipik olarak donanım, yazılım, veri tabanları ve ağları içerir. Eğitimlerimizde önce tüm bu bileşenler hakkında genel bir çerçeve çizilmekte ve sonrasında ise bilgisayar sistemleri, donanımları ve günümüz teknolojileri, çevre birimleri, işletim sistemleri, MS Windows 2016 sunucu kurulumu, işletilmesi ve bakımı ile sunucu rolleri, DNS, LDAP, DHCP kavramları, OSI modeli, TCP/IP modeli, IPv6, ağ teknolojileri, gelişmiş ağ teknolojileri, ağ güvenliği, sanallaştırma, VMWare ESXi ve Workstation kurulumu ve yönetilmesi, MS Exchange server 2013 kurulumu ve yönetilmesi, Unix/Linux işletim sistemleri, Ubuntu Linux kurulumu, birinci ve ikinci seviye Linux yönetici eğitimleri, routing, switching, firewall kavramları, ssh, DMZ, VPN gibi çok geniş kapsamlı konular uygulamalı olarak incelenecektir.

 • MS Windows 2016 Sunucu Kurulumu ve Yönetilmesi
 • DNS, LDAP, DHCP Kavramları
 • OSI, TCP/IP Modelleri
 • Ağ Güvenliği
 • VMWare ESXi
 • MS Exchange Server 2013 Kurulumu ve Yönetilmesi
 • Ubuntu Linux Kurulumu
 • Birinci ve İkinci Seviye Linux Yönetici
Sertifika 04

Eğitim programı sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ve İŞKUR onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Kariyer danışmanlığı 05

Eğitim programının son bir haftası kariyer birimimiz tarafından CV hazırlama ve mülakat teknikleri alanlarında kariyer eğitimleri verilmektedir.

Kariyer eğitimi yanı sıra, Türkiye’nin öncü kuruluşlarında bilişim teknoloji departmanlarında iş bulunmasına yardımcı olunacaktır.

Başarı Hikayeleri

Eğitimlerimizden mezun olan ve kariyerlerindeki en önemli adımı atmalarına yardımcı olduğumuz katılımcılarımızdan tecrübelerini dinleyin.

Videoyu izle

Kariyer Danışmanlığı

Eğitimleri tamamladıktan sonra alacağınız sertifika ile, Türkiye’nin önde gelen kurumlarında iş bulmanıza yardımcı oluyor ve size kariyer danışmanlığınızı yapıyoruz.

 • Advancity logo
 • Albaraka Katılım Bankası Logo
 • Doğuş Logo
 • Koç Sistem Loog
 • Mektebim Okulları Logo
 • Protel Logo
 • Turkcell Logo
 • Türkiye Finans Katılım Bankası Logo

Diğer Eğitimlerimiz