NİTELİKLİ BİLİŞİM UZMANI YETİŞTİRME PROGRAMI

Siber Güvenlik Eğitimi

Bilgi güvenliği neden bu kadar önemlidir? Siber güvenlik, bir kuruluşun bilişim ağını, ona bağlı bilgi işlem sistem varlıklarını ve buralarda yer alan verilerin tümünü korur. Amacı, bu varlıkları yaşam döngüsü boyunca gelebilecek tehditlere karşı korumaktır.

İŞKUR Destekli ve Yüzde 100 Burslu Eğitimler

Devlet Destekli

Yazılım Geliştirme ve Web-Mobil alanında %100 Devlet burslu, hafta içi 5 gün bilgisayarlı laboratuvarlarda bilişim sektöründeki ihtiyaçlara yönelik uygulamalı eğitimler alırsınız.

Aylık 900 - 950 TL arası eğitim desteği alırsınız

Eğitim Desteği

Eğitim süresi boyunca aylık 900-950 TL arası eğitim desteği almaya hak kazanırsınız ve eğitiminiz süresince Genel Sağlık Sigortanız devlet tarafından yatırılır.

Eğitimler Sonrası İşe Yerleştirme Oranızmız Yüzde 83

Yüksek İstihdam Oranı

Eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda, bilişim alanında istihdam olmanıza yönelik kariyer danışmanlığı, işe yönlendirme ve kariyer koçluğu hizmeti alırsınız.

Ön koşul 01

35 yaşını aşmamış olmak.

Bilişim teknolojileri alanında lisans veya ön lisans mezunu olmak ya da diğer lisans bölümlerinin sayısal bölümlerinden ( fizik, kimya, biyoloji, matematik, istatistik, uçak teknolojisi, mühendislik bölümlerinden vb. sayısal alanlar / bölümler ) mezun olmak koşulu aranmaktadır.

Kimler katılmalı? 02

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, akademik bilgi birikimi ışığında, uygulama geliştirme ve sektör tecrübesi yüksek deneyimli eğitmenler ile çalışarak, kariyerine bilişim teknolojileri alanında yön vermek isteyen ve yukarıdaki ön koşulları sağlayan herkes %100 devlet burslu Oyun Teknolojileri Programı eğitimlerine katılım sağlayabilir.

Eğitim içeriği 03

Günümüzde uzman bilgisayar korsanlarının yanı sıra kötü amaçlı yazılımlar artık herkesin kolayca ulaşabildiği ve kullanabildiği bir hal almış ve dolayısıyla da herkesi potansiyel bir siber saldırgan durumuna getirmiştir. En az sistemlerin, ağların ve programların iyi bilinmesi kadar bunların saldırılara karşı korunaklı olarak inşa edilebilmeleri de çok önemlidir.

Bilgisayar güvenliğinde karşı önlem, tehlikeyi veya kırılganlığı ortadan kaldırarak ya da önleyerek, yol açabileceği zararı en aza indirmek veya düzeltici eylemi bildirerek bir tehdit, güvenlik açığı veya saldırıyı azaltan ya da ortadan kaldıran bir eylemdir, cihazdır veya prosedürdür. Sürekli eğitim programımızda sadece sistemlerin, ağların ve programların derinlemesine anlatılmasıyla kalmıyoruz bunların güvenliklerinin nasıl sağlanacağını da ayrıntılarıyla aktarıyoruz.

Kurumumuzda verilmekte olan siber güvenlik eğitimi sayesinde katılımcılar en basit güvenlik kurallarından, karmaşık saldırıları önlemeye kadar birçok konuda bilgi sahibi olacak ve güvenlik konuları ile ilgili çeşitli proje ve laboratuvar çalışmalarını gerçekleştireceklerdir.

Sertifika 04

Eğitim programı sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ve İŞKUR onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Kariyer danışmanlığı 05

Eğitim programının son bir haftası kariyer birimimiz tarafından CV hazırlama ve mülakat teknikleri alanlarında kariyer eğitimleri verilmektedir.

Kariyer eğitimi yanı sıra, Türkiye’nin öncü kuruluşlarında bilişim teknoloji departmanlarında iş bulunmasına yardımcı olunacaktır.

Başarı Hikayeleri

Eğitimlerimizden mezun olan ve kariyerlerindeki en önemli adımı atmalarına yardımcı olduğumuz katılımcılarımızdan tecrübelerini dinleyin.

Videoyu izle

Kariyer Danışmanlığı

Eğitimleri tamamladıktan sonra alacağınız sertifika ile, Türkiye’nin önde gelen kurumlarında iş bulmanıza yardımcı oluyor ve size kariyer danışmanlığınızı yapıyoruz.

  • Advancity logo
  • Albaraka Katılım Bankası Logo
  • Doğuş Logo
  • Koç Sistem Loog
  • Mektebim Okulları Logo
  • Protel Logo
  • Turkcell Logo
  • Türkiye Finans Katılım Bankası Logo

Diğer Eğitimlerimiz